• +90(530) 020 77 84
  • info@pitahayameyvesi.com

Hakkımızda

Firmamızın adı “Pitahaya Meyvesi” dir. Firmamız markası olan ve ürettiğimiz ürüne de adını veren bu isim tarafımızdan (TPE tarafından) tescil edilmiştir. 
Zeki Çoban
 tarafından kurulan firmamız Pitahaya meyvesi diğer adıyla Ejder meyvesi üretimi, toptan ve perakende meyve satışı, fidan satışı yapmaktadır. Ürünlerimiz 1. Sınıf olup, renk ve türlerine göre ayrılmıştır. Meyve ve fidanlarımız, kendi bahçelerimizde tamamen organik koşullarda üretilmektedir. 

Firma Geçmişi; 
Pitahaya Meyvesi üretimi fikri ilk olarak1999 yılında Vietnam gezisi sırasında Zeki ÇOBAN tarafından keşfedilmiştir. Meyvenin yetiştirildiği coğrafya ve ihtiyaç duyduğu koşullar ülkemizle örtüştüğünden, bizim coğrafyamızda da üretiminin mümkün olabileceği düşünülmüştür. Bu fikirle başlayan yolculuğumuz 2000 yılında Mersin’deki ilk bahçemizle hayat bulmuştur. 2000 yılında kendi bahçelerimizde başladığımız bu çalışmalar ilk meyvelerini 2003 yılında vermeye başlamıştır. 2015 yılında üretim kapasitesini geliştiren firmamız ürün kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalarına devam etmiştir. Bahçemiz o günden bu günlere geldi ve tam teşekkülü organik bir üretim sahasına dönüşmüştür. Hem Türkiye hem de yurtdışı pazarına ürün tedariği sağlayan firmamız Türkiye'de bu ürünün en iyi temsili olmayı amaçlamaktadır.